موقعیت شما : صفحه اصلی » جامعه
  • کد خبر : 7630
  • ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۴
  • 5 بازدید
  • ارسال شده توسط : خبرنگار
حناچی: با شناخت آینده تهران را ترسیم کنیم
حناچی: با شناخت آینده تهران را ترسیم کنیم

حناچی: با شناخت آینده تهران را ترسیم کنیم

تهران_ لرد تیم_ شهردار تهران با اشاره به ویژه برنامه های هفته تهران (۱۲ تا ۱۸) مهرماه گفت: باید با شناخت از ظرفیت های پایتخت آینده این شهر را ترسیم کنیم. به گزارش خبرنگار لرد تیم؛ پیروز حناچی شامگاه دوشنبه در مراسم بزرگداشت روز تهران در کاخ گلستان اظهار داشت: این کاخ ثبت جهانی شده […]

تهران_ لرد تیم_ شهردار تهران با اشاره به ویژه برنامه های هفته تهران (۱۲ تا ۱۸) مهرماه گفت: باید با شناخت از ظرفیت های پایتخت آینده این شهر را ترسیم کنیم.

به گزارش خبرنگار لرد تیم؛ پیروز حناچی شامگاه دوشنبه در مراسم بزرگداشت روز تهران در کاخ گلستان اظهار داشت: این کاخ ثبت جهانی شده و آغا محمد قاجار در همین مکان تاجگذاری کرد و تهران را به عنوان پایتخت اعلام کرد.

وی افزود: اولین خیابان پایتخت لاله زار است و در کنار آن عمارت شمس العماره وجود دارد که بسیاری از عکس‌های پایتخت از بالای آن گرفته شده و در این محدوده می‌توانیم تاریخ تهران را جستجو کنیم که میدان ارک و تکیه دولت نیز بخشی از آن است.

شهردار تهران تصریح کرد: در محوطه میدان ارگ و کاخ‌گلستان توپی بود که مردم به آن دخیل می‌بستند و آن توپ نیز جزء بخشی از هویت پایتخت است که الان این توپ در حیاط وزارت امور خارجه قرار دارد.

وی تاکید کرد: با شناخت خانه پدری می‌توان تعلق مکانی ایجاد کرد و ما به مکان‌هایی سفر می‌ کنیم و در فضاهایی قرار می‌گیریم که تعلقی در ما ایجاد می‌ کند و این نشان می‌ دهد که روح روان مردم در این زمینه کار شده است.

حناچی در بخش دیگری از سخنانش گفت: پادشاهان برای آنکه دلشان خنک شود اسکلت شاهان قبل را در کنار عمارت کاخ گلستان دفن کردند تا هر روز از روی آن گذر کنند و دلشان خنک شود که بعدها با احترام آن را دفن کردند.

به گفته وی؛ عکاسخانه کاخ گلستان یکی از غنی‌ترین مجموعه‌هاست که آثار بسیار با ارزشی دارد.

قلب اقتصاد کشور در بازار تهران است

شهردار تهران با اشاره به ظرفیت های اقتصادی این شهر نیز گفت: گردش مالی بازار تهران نشان می‌ دهد که هنوز قلب اقتصاد کشور در بازار پایتخت است.

وی ادامه داد: از همه مهمتر ارزش‌های اجتماعی بازار تهران است که مشابهی ندارد، زیرا ارزش اجتماعی را باید در عمل دید.

حناچی خاطرنشان کرد: بازاریان شبکه‌ای داشتند که اجازه نمی‌داد کاسبان زمین بخورند و همه کمک می‌کردند و این نشان می‌ دهد که پول هویت بازار تهران نبوده و این شبکه اجتماعی اجازه زمین خوردن افراد معتبر را نمی‌داد.

به گفته وی؛ بهمین منظور تهران را باید شناخت و به ظرفیت های این شهر در تمامی ابعاد پی برد تا بتوان آینده این شهر را ترسیم کرد.

به گزارش لرد تیم؛ ۱۴ مهرماه به روز تهران نامگذاری شده و به همین منظور آیین نکوداشت روز تهران با حضور محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه؛ پیروز حناچی شهردار تهران؛ محسن هاشمی رییس شورای اسلامی شهر تهران؛ جمعی از سفرا؛ نمایندگان مجلس؛ اعضای شورای شهر تهران؛ هنرمندان؛ ورزشکاران و خبرنگاران در کاخ گلستان برگزار شد.

تهرام/۷۲۴۳//۱۳۴۸

لرد تیم ، بزرگترین مجله خبری

پایان پیام/

جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*