موقعیت شما : صفحه اصلی » جامعه
  • کد خبر : 8148
  • ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۳
  • 2 بازدید
  • ارسال شده توسط : خبرنگار
۲ هزار واحد تک نفره زایمان در کشور راه اندازی شد
۲ هزار واحد تک نفره زایمان در کشور راه اندازی شد

۲ هزار واحد تک نفره زایمان در کشور راه اندازی شد

سبزوار- لرد تیم- از آغاز اجرای طرح تحول سلامت تاکنون ۲ هزار واحد تک نفره زایمان با اتاق‌های خصوصی در کشور راه اندازی شده است. معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزشی پزشکی عصر چهارشنبه در بازدید از بیمارستان های شهرستان سبزوار به خبرنگاران گفت: از  برنامه های طرح تحول سلامت توسعه بخش های زایمانی و […]

سبزوار- لرد تیم- از آغاز اجرای طرح تحول سلامت تاکنون ۲ هزار واحد تک نفره زایمان با اتاق‌های خصوصی در کشور راه اندازی شده است.

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزشی پزشکی عصر چهارشنبه در بازدید از بیمارستان های شهرستان سبزوار به خبرنگاران گفت: از  برنامه های طرح تحول سلامت توسعه بخش های زایمانی و اتاق های زایمان ال.دی.آر (LDR) برای هر مادر باردار است.  
دکتر قاسم جان‌ بابایی افزود: از آنچه در طرح تحول سلامت برای واحدهای اختصاصی زایمان پیش بینی شده تاکنون ۹۰ درصد به بهره برداری رسیده است.
وی با تاکید بر لزوم بهسازی مراکز درمانی کشور اظهار داشت: امسال ۴۰ بیمارستان در کشور به بهره برداری می رسد که برخی از آنها تجهیز و تکمیل شده  و مابقی تا پایان سال افتتاح می شود.  
دکتر جان‌ بابایی گفت: با بهره برداری از این طرحها حدود ۶ هزار تخت بیمارستانی در حوزه بیمارستانهای  وابسته به دانشگاههای علوم پزشکی افزوده می شود.
وی با اشاره به تعداد تخت های بیمارستانی در کشور افزود: در این زمینه مشکل عمده توزیع تخت های بیمارستانی است بطوریکه در برخی شهرستانها نسبت تخت به بیمارستان از میانگین کشوری بیشتر و در برخی شهر ها کمتر است.
وی اظهار داشت: ۲ طرح نیمه تمام بخش ال.دی.آر اتاق زایمان تک نفره و اورژانس بیمارستان واسعی این شهرستان در ردیف طرحهای طرح تحول سلامت است که تکمیل آن تسریع می شود.

دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با ۶ بیمارستان تخصصی، ۸۵۰ تخت مصوب، ۲۸ مرکز بهداشتی درمانی و ۵۵ داروخانه دولتی و خصوصی با ۸۰ داروساز به ۶۰۰ هزار نفر جمعیت شهرستان های سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داروزن در غرب خراسان رضوی خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می کند.

سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

۸۱۴۵/۷۴۹۵/۶۰۵۳

لرد تیم ، بزرگترین مجله خبری

پایان پیام/

جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*