موقعیت شما : صفحه اصلی » جامعه
  • کد خبر : 8460
  • ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۲
  • 3 بازدید
  • ارسال شده توسط : خبرنگار
تولید و مصرف دارو در کشور ۵۰درصد افزایش یافت
تولید و مصرف دارو در کشور ۵۰درصد افزایش یافت

تولید و مصرف دارو در کشور ۵۰درصد افزایش یافت

کرمان – لرد تیم – معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو گفت : آمار و اطلاعات در بورس نشان می‌ دهد تولید و مصرف دارو در کشور نسبت به سال قبل ۵۰ درصد افزایش پیدا کرده است. به گزارش لرد تیم،  محمدرضا شانه ساز روز پنجشنبه در حاشیه نشست با روسا و معاونان […]

کرمان – لرد تیم – معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو گفت : آمار و اطلاعات در بورس نشان می‌ دهد تولید و مصرف دارو در کشور نسبت به سال قبل ۵۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

به گزارش لرد تیم،  محمدرضا شانه ساز روز پنجشنبه در حاشیه نشست با روسا و معاونان غذا و دارو دانشگاه های علوم پزشکی منطقه ۸ کشور در کرمان افزود: این بیانگر این است که در تولید، میزان تولید بالا رفته و نیاز بازار و بیماران هم تامین شده است.

تولید ۳۰۰ قلم ماده اولیه دارویی در کشور ظرف یک تا دو سال آینده

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین گفت: بر اساس برنامه ریزی انجام شده ظرف یکی دو سال آینده  ۳۰۰ قلم ماده اولیه دارو یی در داخل کشور تولید می‌ شود و در بسیاری از این اقلام ایران صادر کننده  خواهد شد.

 رئیس سازمان غذا و دارو افزود:  بر اساس تفاهم نامه انجام شده قرار است ۳۰۰ قلم ماده اولیه دارویی که مورد نیاز صنایع دارویی کشور است و اکنون وارد می شود در کشور تولید شود.

وی اضافه کرد: هماهنگی خوبی میان معاونت فناوری ریاست جمهوری، وزارت بهداشت، سازمان غذا و دارو، ستاد اجرایی فرمان امام(ره) و معاونت فناوری وزارت بهداشت انجام شده و فقط در یکی از این پروژه ها ماده اولیه ۳۰۰ قلم دارویی بنا است در کشور تولید شود.

شانه ساز  ادامه داد: اگر این تفاهم نامه ها اجرایی شود ما می توانیم ۹۰ درصد از مواد اولیه اقلام دارویی کشور را تولید کنیم و از این نظر ارزبری نیز کمتر خواهد شد و تراز صادرات ما مثبت می شود.

 رئیس سازمان غذا و دارو  تاکید کرد: حوزه دارو موفق شده اقتصاد مقاومتی را تا  اندازه قابل توجهی جامع عمل بپوشاند و در حال حاضر ۹۷ درصد از داروهای ساخته شده در داخل تولید می شود.

 وی اضافه کرد: متاسفانه گاهی مشاهده می شود  برخی از بیماران و پزشکان توجهی  به شرایط خاص مملکت نمی کنند و همچنان اصرار دارند که داروهای خارجی که مشابه آن تولید داخلی  در کشور وجود دارد همان برند را با چندین برابر قیمت  و دو سه برابر ارز بری از خارج وارد کنیم و این رویه منطقی نیست.

۵۰۵۴

لرد تیم ، بزرگترین مجله خبری

پایان پیام/

جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*