موقعیت شما : صفحه اصلی » جامعه
  • کد خبر : 8468
  • ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۵
  • 4 بازدید
  • ارسال شده توسط : خبرنگار
اسکان اضطراری ۶۰۴ نفر از سیل زدگان در ۷ روز گذشته
اسکان اضطراری ۶۰۴ نفر از سیل زدگان در ۷ روز گذشته

اسکان اضطراری ۶۰۴ نفر از سیل زدگان در ۷ روز گذشته

تهران – لرد تیم – رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از اسکان اضطراری و موقت ۶۰۴ نفر از سیل زدگان چهار استان سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، فارس و هرمزگان در هفت روز گذشته خبر داد. مرتضی سلیمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی لرد تیم افزود: از […]

تهران – لرد تیم – رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از اسکان اضطراری و موقت ۶۰۴ نفر از سیل زدگان چهار استان سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، فارس و هرمزگان در هفت روز گذشته خبر داد.

مرتضی سلیمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی لرد تیم افزود: از روز نهم تا ساعت ۵ صبح ۱۶ مهر ماه، چهار استان سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، فارس و هرمزگان و ۱۷ شهرستان خاش، سرباز، سیب و سوران، سراوان، فنوج، مهرستان، زیرکوه، داراب، شیراز، قیر و کارزین، فسا، خنج، لارستان، زرین دشت، بندرعباس، جاسک و میناب متاثر از سیل و آبگرفتگی بودند و امدادگران و نجاتگران هلال احمر در ۳۹ شهر، روستا و مناطق عشایرنشین، به هزار و ۲۷۰ نفر خدمات امدادی ارائه کردند.

وی با اشاره به اینکه در سیل و آبگرفتگی ۷ روز گذشته، پنج نفر جان خود را از دست دادند، افزود: در این عملیات، ۴ نفر به مراکز درمانی منتقل شدند، ۶۰۴ نفر اسکان اضطراری یافته و ۱۸ دستگاه خودرو نیز از مسیر سیلاب رهاسازی شد.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: در عملیات سیل و آبگرفتگی هفت روز گذشته، در مجموع ۳۸۷ امدادگر و نجاتگر در قالب ۹۶ تیم عملیاتی به متاثران از سیل امدادرسانی کردند. همچنین در این عملیات ٩٢ دستگاه چادر، ٣٩۴ تخته پتو، ١۵٠ تخته موکت، ٨٧ ست شست‌ و شو، ۸۶۳ قوطی انواع کنسروجات، ۲۰۵ کیلوگرم قند و شکر، ۲۲۵ کیلوگرم برنج، ۱۹۹ بسته غذایی و ۱۰۰ کیلوگرم حبوبات میان متاثران از سیل و آبگرفتگی توزیع شده است.

به گفته سلیمی، عملیات امدادرسانی به سیل زدگان و متاثرین از سیل و آبگرفتگی در ۲ استان سیستان و بلوچستان و هرمزگان ادامه دارد.

وی از عموم هموطنان خواست که در صورت قرار گرفتن در شرایط اضطراری، حوادث، سوانح طبیعی، غیرطبیعی و انسان ساخت با شماره ۱۱۲ به عنوان تنها شماره اضطراری ملی تماس بگیرند.

لرد تیم ، بزرگترین مجله خبری

پایان پیام/

جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*