موقعیت شما : صفحه اصلی » جامعه
  • کد خبر : 8474
  • ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۴
  • 3 بازدید
  • ارسال شده توسط : خبرنگار
۱۲ تن مواد مخدر در هفته دوم مهرماه کشف شد
۱۲ تن مواد مخدر در هفته دوم مهرماه کشف شد

۱۲ تن مواد مخدر در هفته دوم مهرماه کشف شد

تهران- لرد تیم- معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر از کشف بیش از ۱۲ تن مواد مخدر در کشور در هفته دوم مهر ماه خبر داد و گفت: طی این مدت، ۲۷۶ دستگاه خودرو و ۱۳ قبضه سلاح توقیف شد که ۷۱ درصد کشفیات اطلاعاتی بوده است. به گزارش […]

تهران- لرد تیم- معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر از کشف بیش از ۱۲ تن مواد مخدر در کشور در هفته دوم مهر ماه خبر داد و گفت: طی این مدت، ۲۷۶ دستگاه خودرو و ۱۳ قبضه سلاح توقیف شد که ۷۱ درصد کشفیات اطلاعاتی بوده است.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر، ناصر اصلانی با بیان اینکه مجموع کشفیات این هفته ۱۲هزار و۸۶۱کیلوگرم است، افزود: در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که ۲۳ هزار و ۳۹۰ کیلوگرم بود، ۴۵ درصد کاهش دارد.

این مقام مسئول ادامه داد: از مجموع مواد مخدر مکشوفه، ۱۰هزار و ۹۰ کیلوگرم مربوط به ماده تریاک بوده است که ۷۸ درصد کشفیات را شامل می‌ شود.
وی افزود: همچنین از این میزان یکهزار و ۳۱۵ کیلوگرم حشیش، ۱۳۱ کیلوگرم شیشه، ۲۰۷ کیلوگرم هرویین و یکهزار  و ۱۱۸ کیلوگرم سایر مواد کشف شده است.
معاون دبیرکل ستاد اظهار داشت: در هفته اخیر مجموعاً ۶ هزار و ۹۳۳ متهم در ارتباط با جرایم مواد مخدر و خصوصاً طی طرح‌های جمع‌آوری و ساماندهی معتادان متجاهر در سطح کشور دستگیر شده‌اند که از این تعداد ۴ هزار و ۵ نفر به اتهام قاچاق و توزیع مواد مخدر و ۲ هزار و ۹۲۸ نفر معتاد متجاهر دستگیر شده‌اند.
اصلانی با بیان اینکه بالغ بر ۷۰ درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به هفت استان کشور است، ‌ اظهار داشت: بیشترین حجم کشفیات با ۲ هزار و ۷۷۶ کیلوگرم مربوط به استان تهران است که معادل ۲۱ درصد کشفیات کشور می‌باشد و کرمان با ۲ هزار و ۱۳۹ کیلوگرم، فارس با یکهزار و ۴۳۹ کیلوگرم، سیستان و بلوچستان با ۸۱۲ کیلوگرم، خراسان جنوبی با ۷۸۸ کیلوگرم، اصفهان با ۶۰۵ کیلوگرم و یزد با ۴۸۴ کیلوگرم به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.
وی افزود: سهم کشفیات ۵ استان اولویت‌دار حوزه مقابله یعنی سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، بوشهر و خراسان جنوبی از کشفیات کشور در هفته مذکور ۵۱ درصد است.

لرد تیم ، بزرگترین مجله خبری

پایان پیام/

جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*