موقعیت شما : صفحه اصلی » اقتصاد
  • کد خبر : 8481
  • ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۹
  • 6 بازدید
  • ارسال شده توسط : خبرنگار
خودکفایی پایدار در تولید برنج ۱.۱میلیارد دلار صرفه‌جویی ارزی دارد
خودکفایی پایدار در تولید برنج ۱.۱میلیارد دلار صرفه‌جویی ارزی دارد

خودکفایی پایدار در تولید برنج ۱.۱میلیارد دلار صرفه‌جویی ارزی دارد

شهرکرد- لرد تیم-معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور زراعت با اشاره به توسعه حمایت دولت از بخش کشاورزی گفت : امسال با توجه به فراوانی آب در مناطق جنوبی کشور ، تولید محصول برنج به مرز خودکفایی رسیده است و این خودکفایی ۱.۱میلیارد دلار صرفه‌جویی ارزی به همراه خواهد دارد. عباس کشاورز روز پنجشنبه در […]

شهرکرد- لرد تیم-معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور زراعت با اشاره به توسعه حمایت دولت از بخش کشاورزی گفت : امسال با توجه به فراوانی آب در مناطق جنوبی کشور ، تولید محصول برنج به مرز خودکفایی رسیده است و این خودکفایی ۱.۱میلیارد دلار صرفه‌جویی ارزی به همراه خواهد دارد.

عباس کشاورز روز پنجشنبه در گفت و گو با لرد تیم اظهار داشت: با توجه به افزایش سطح روان آبها در مناطق مستعد جنوب کشور ، تولید محصول برنج در سال زراعی جاری به ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تن رسیده است، که با برآورد انجام شده میزان مصرف این محصول سالیانه به طور متوسط سه میلیون و ۲۰۰ هزار تن است.  

وی، از افزایش ۴۲ درصدی تولید برنج در کشور خبر داد و افزود: این رکورد برای نخستین بار در بخش تولید محصول برنج به ثبت رسیده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور زراعت تصریح کرد:در صورت خودکفایی پایدار این محصول پرمصرف و حذف واردات آن، سالانه بیش از ۱.۱ میلیارد دلاری صرفه جویی‌ارزی برای کشور به ارمغان می‌آورد.

کشاورز، همچنین از تولید ۱۴ میلیون تن محصول گندم در سال زراعی جاری خبر داد و گفت: این در حالی است که میزان مصرف گندم کشور سالانه ۱۱.۵ میلیون تن است.

وی، با اشاره به تامین ۴۶۰ هزار تن بذر اصلاح شده گندم در سطح کشور برای کشت پاییزه امسال کشاورزان، تاکید کرد: در توزیع بذر محصول گندم و کود شیمیایی مورد نیاز کشاورزان هیچ محدودیتی وجود ندارد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور زراعت، به افزایش تولید محصول دانه روغنی کلزا از ۶۰ هزار تن به ۳۶۰ هزار تن در سال زراعی گذشته اشاره کرد و افزود: با سیاست‌های جدید دولت در افزایش تولید دانه‌های روغنی، سال زراعی آینده تولید محصول کلزا به بیش از ۷۵۰ هزار تن خواهد رسید.

وی، میزان صادرات محصولات کشاورزی به خارج کشور در سال زراعی جاری را ۶.۵ میلیون دلار برآورد کرد و گفت: بخش عمده صادرات محصولات باغی پسته، سیب درختی، انگور و خرما و عمده محصولات زراعی صادراتی سبزی و صیفی‌جات بوده است.  

به گزارش لرد تیم، در چهارمحال و بختیاری سالانه یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن محصولات باغی ، زراعی و دامی از سوی کشاورزان تولید می‌ شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور زراعت به منظور شرکت در همایش کشت پاییزه کشاورزان چهارمحال و بختیاری به این استان سفر کرده است.

۶۱۹۹/۲۰۹۷

لرد تیم ، بزرگترین مجله خبری

پایان پیام/

جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*