موقعیت شما : صفحه اصلی » اقتصاد
  • کد خبر : 8488
  • ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۰
  • 6 بازدید
  • ارسال شده توسط : خبرنگار
مراودات اقتصادی با کشورهای حاشیه خزر گسترش می‌یابد
مراودات اقتصادی با کشور های حاشیه خزر گسترش می‌یابد

مراودات اقتصادی با کشور های حاشیه خزر گسترش می‌یابد

اردبیل _ لرد تیم_ وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: گسترش هر چه بیشتر مراودات اقتصادی با کشور های حاشیه خزر بویژه روسیه و آذربایجان در دستور کار دولت بوده و برای تسهیل امور در این رابطه تلاش می‌ شود. به گزارش لرد تیم، رضا رحمانی روز پنجشنبه در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید […]

اردبیل _ لرد تیم_ وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: گسترش هر چه بیشتر مراودات اقتصادی با کشور های حاشیه خزر بویژه روسیه و آذربایجان در دستور کار دولت بوده و برای تسهیل امور در این رابطه تلاش می‌ شود.

به گزارش لرد تیم، رضا رحمانی روز پنجشنبه در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان اردبیل با بیان اینکه سیاست ایران توسعه روابط با کشور های دوست و همسایه  است، افزود:  با عضویت ایران در اتحادیه اقتصادی اوراسیا روابط تجاری ایران با کشور های عضو این اتحادیه افزایش خواهد یافت.

وی با اشاره به اینکه الحاق رسمی ایران در این اتحادیه اوایل آبان ماه امسال عملیاتی می‌ شود.، اضافه کرد: کشور های عضو اتحادیه اوراسیا علاقه‌مند به همکاری اقتصادی با ایران هستند و ما نیز از این امر استقبال می‌ کنیم.

وی با بیان اینکه وضعیت اقتصادی کشور رو به بهبودی است، اظهار کرد: آمارهای بانک جهانی حکایت از  روند مثبت رشد اقتصادی ایران در سال ۹۹  دارد.

وزیر صنعت،معدن و تجارت به رونق تولید در کشور اشاره کرد و گفت: امسال جواز تاسیس واحدهای صنعتی در کشور ۱۳.۴ درصد و تعداد پروانه بهره‌برداری هم ۶.۸درصد  افزایش یافته است، روزانه بطور میانگین ۶۸ جواز تاسیس صادر و ۱۶ کارخانه جدید در کشور افتتاح می‌ شود و این نشان از علاقه‌مندی بخش خصوصی به سرمایه‌گذاری در کشور می‌باشد.

رحمانی پرداخت تسهیلات مالی به واحدهای تولیدی و صنعتی را یادآور شد و افزود: اولویت ارائه تسهیلات بانک‌ها به نوسازی واحدهای تولیدی ،تسهیلات سرمایه در گردش و طرح‌های بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی است.

 وی با اشاره به اینکه در حال حاضر تکلیف این وزارتخانه حفظ وضع موجود تولید و رونق  آن است، اظهار داشت: در راستای حمایت از سرمایه‌گذاران در مناطق محروم اقداماتی انجام گرفته و انتظار می‌ رود این حمایت‌ها در نظام بانکی نیز بیشتر شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه باید از منابع تسهیلات ارزان قیمت از محل تبصره ۱۸ و صندوق کارآفرینی امید در اینگونه مناطق بیشتر استفاده شود، افزود: هر چند منابع مالی به میزان بالا در اختیار نیست ولی باید از منابع موجود نیز استفاده بهینه کرده و اعتبارات به صورت مناسب تخصیص داده شود.

به گفته وی، براین اساس در مناطق محروم کل کشور با حداکثر تخفیف و حداقل تقسیط در واگذاری زمین به سرمایه‌گذاران اقدام می‌ شود.

رحمانی بامداد پنجشنبه وارد اردبیل شد و با سفر به خلخال و کوثر از واحدهای صنعتی این شهرستان ها بازدید کرد، دیدار با امام جمعه اردبیل و بازدید از چند واحد تولیدی در اردبیل و مشگین‌شهر از برنامه‌های سفر یک روزه وزیر صنعت و معدن و تجارت به استان اردبیل است.

۷۱۱۰/۶۰۱۶

لرد تیم ، بزرگترین مجله خبری

پایان پیام/

جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*