موقعیت شما : صفحه اصلی » اقتصاد
  • کد خبر : 8508
  • ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۳
  • 7 بازدید
  • ارسال شده توسط : خبرنگار
راه‌آهن اردبیل آماده ریل‌گذاری در سفر رئیس‌جمهوری است
راه‌ آهن اردبیل آماده ریل‌گذاری در سفر رئیس‌جمهوری است

راه‌ آهن اردبیل آماده ریل‌گذاری در سفر رئیس‌جمهوری است

اردبیل- لرد تیم- نماینده اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی و سخنگوی کمیسیون عمران مجلس دهم اعلام کرد: طرح راه‌ آهن اردبیل برای ریل‌گذاری در جریان سفر قریب‌الوقوع رئیس‌جمهوری به استان آماده شده است. صدیف بدری روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگار لرد تیم گفت: ریل‌گذاری ۱۵ کیلومتر از طرح مهم راه‌ […]

اردبیل- لرد تیم- نماینده اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی و سخنگوی کمیسیون عمران مجلس دهم اعلام کرد: طرح راه‌ آهن اردبیل برای ریل‌گذاری در جریان سفر قریب‌الوقوع رئیس‌جمهوری به استان آماده شده است.

صدیف بدری روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگار لرد تیم گفت: ریل‌گذاری ۱۵ کیلومتر از طرح مهم راه‌ آهن اردبیل از سمت اردبیل اجرا می‌ شود و قرارداد خرید ریل نیز منعقد شده است.

وی بیان کرد: برای تامین ریل مورد نیاز این طرح ملی، رایزنی و پیگیری شرکت راه‌ آهن و مسئولان استان با ذوب‌ آهن اصفهان در جریان است.

بدری با اشاره به اختصاص چهار هزار میلیارد ریال اعتبار برای این طرح در سال گذشته و همین میزان اعتبار در سال جاری از محل فاینانس بانک ملی و اعتبارات ملی افزود: پیش‌ بینی می‌ شود که این طرح در سال آینده به بهره‌برداری برسد.

وی خواستار پیگیری ادامه این خط ریلی کشور به سمت شمال استان اردبیل شد و اظهار داشت: این خط ریلی منطقی‌ترین و کم هزینه‌ترین مسیر ریلی در کریدور شمال ـ جنوب محسوب می‌ شود و با ادامه احداث آن تا منطقه مغان و گمرک مرزی در شهرستان بیله‌سوار، کل استان به شبکه ریلی کشور متصل خواهد شد.

به گزارش لرد تیم، اجرای طرح راه‌ آهن اردبیل که بر اساس برنامه زمان‌بندی شده قرار است اواخر سال آینده به بهره‌برداری برسد، این روزها سرعت گرفته و بنا به اعلام مسئولان استان همزمان با سفر قریب‌الوقوع رئیس‌جمهوری به اردبیل ریل‌گذاری می‌ شود.

برای اجرا و اتمام این پروژه ۱۴ ساله، هفت هزار و ۵۰۰ میلیارد اعتبار از محل فاینانس داخلی بانک ملی در سه قسط اختصاص یافته و علاوه بر این هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال نیز در قالب اعتبارات ملی به این پروژه اختصاص می‌یابد.

بر این اساس، در مدت سه سال و هر سال، ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریالی اعتبار مورد نیاز این طرح از طرف بانک ملی تامین شده و بخشی از اعتبارات نیز مورد نیاز طرح نیز از سوی دولت تامین می‌ شود.

این طرح ریلی هم‌اکنون در ۱۲ قطعه شامل ۳۵ درصد منطقه کوهستانی و سخت‌گذر، ۴۵ درصد تپه ماهور و ۲۰ درصد دشت با سرعت قابل قبول در حال اجراست.

مرتفع‌ترین پل ریلی کشور به ارتفاع ۸۱ متر در مسیر آرپاچایی برای ایجاد ارتباط در این خط ریلی در حال احداث است و علاوه بر آن، در طول مسیر ۲۷ کیلومتر تونل و هفت کیلومتر گالری نیز بازگشایی شده و در حال اجراست.

پیشرفت فیزیکی این طرح ۵۳ درصد اعلام شده و با اجرای بخش‌های زیربنایی و زیرسازی، عملیات روسازی و ریل‌گذاری به سرعت انجام شده و پروژه برای افتتاح در اواخر سال آینده آماده می‌ شود.

عملیات اجرایی راه‌ آهن میانه – اردبیل به طول تقریبی ۱۷۵ کیلومتر در سال ۸۴ شروع شده و در این مدت بارها مردم استان وعده‌های تحقق نیافته بسیاری برای افتتاح آن شنیده‌اند، اما با تامین اعتبار توسط بانک ملی ایران، عملیات اجرایی این پروژه سخت شتاب گرفته است.

در طرح راه‌ آهن اردبیل – میانه ۶۲ دستگاه تونل به طول ۲۳ هزار و ۸۱۰ متر، چهار کیلومتر پل دره‌ای بزرگ، سه کیلومتر پل آبرو و ۱۰ دستگاه گالری به طول چهار کیلومتر اجرا می‌ شود.

حجم عملیات اجرایی این خط ریلی بسیار گسترده بوده و برای تکمیل آن حدود ۳۵ هزار تن مصالح فلزی همچون آهن‌آلات، میلگرد و کابل و حدود ۲۲۰ هزار تن سیمان مورد نیاز است.

مسئولان ذیربط پیشرفت فیزیکی طرح راه‌ آهن اردییل – میانه که در ۱۲ قطعه در حال اجرا می‌باشد را قابل قبول ذکر کرده و می‌گویند که افتتاح آن تا پایان سال ۹۹ تقریبا قطعی است.

اکبر بهنامجو استاندار اردبیل چند ماه پیش نیز اعلام کرد که افتتاح این طرح را در دهه فجر ۹۹ به مردم نوید داده‌ایم و امید است در موعد مقرر تحقق یابد.

۱۹۰۵/۶۰۱۶

لرد تیم ، بزرگترین مجله خبری

پایان پیام/

جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*