موقعیت شما : صفحه اصلی » جامعه
  • کد خبر : 8518
  • ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۲
  • 2 بازدید
  • ارسال شده توسط : خبرنگار
بودجه سرانه روستایی در دولت دوازدهم حدود سه برابر شده است
بودجه سرانه روستایی در دولت دوازدهم حدود سه برابر شده است

بودجه سرانه روستایی در دولت دوازدهم حدود سه برابر شده است

یزد – لرد تیم – معاون امور دهیاری‌ها سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور بابیان اینکه روستاها بنیان تمدن کشور هستند، گفت: بودجه سرانه روستایی در دولت تدبیر و امید در مقایسه با دولت دهم بیش از سه برابر شده است. سعیدرضا جندقیان بیدگلی عصر پنجشنبه در همایش دهیاران و شوراهای اسلامی روستاهای شهرستان ابرکوه افزود: […]

یزد – لرد تیم – معاون امور دهیاری‌ها سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور بابیان اینکه روستاها بنیان تمدن کشور هستند، گفت: بودجه سرانه روستایی در دولت تدبیر و امید در مقایسه با دولت دهم بیش از سه برابر شده است.

سعیدرضا جندقیان بیدگلی عصر پنجشنبه در همایش دهیاران و شوراهای اسلامی روستاهای شهرستان ابرکوه افزود: سرانه بودجه شهری در پایان دولت دهم ۷۰۰هزار تومان بود که در دولت دوازدهم به یک میلیون ۵۷هزارتومان رسیده و حدود ۵۲درصد رشد داشته و این در حالی است که سرانه روستایی از  ۷۴هزارو ۴۰۰ به ۲۵۰هزار تومان افزایش یافته است.

وی افزود: هم اکنون ۳۷ هزار و ۵۹ دهیاری به ۱۹ میلیون نفر جمعیت روستایی کشور خدمات ارائه می‌کنند.

جندقیان بیدگلی با اشاره به اهمیت ایجاد اشتغال ادامه داد: به ازای هر فرصت شغلی که در شهر فراهم می شود ، سه فرصت مهاجرت در روستاها ایجاد می کنیم .

وی اضافه کرد: ارائه خدمات آب ، برق ، گاز ، اینترنت در سطح روستاهای کشور با رشد ۹۰ درصدی نشان از تلاش وخدمات دولت در روستاها است .

فرماندار ابرکوه هم در این نشست با ارائه گزارشی از خدمات و تلاش دولت در روستاها تاکید کرد: خدمات دولت یازدهم و دوازدهم در روستاها زمینه مهاجرت معکوس روستاییان را به صورت چشمگیری افزایش داده است .

محمد کاظمی نسب با قدر دانی از تلاش دهیاران و اعضای شورای اسلامی شهر و روستا افزود: دراین شهرستان از ۳۵ روستا ۳۰ روستا دارای دهیاری است .وی ادامه داد: ابرکوه ظرفیت خوبی در حوزه گردشگری روستایی دارد و به عنوان یکی از ۱۴ شهر نمونه گردشگری درمیان هزار و ۴۳۰ شهر کشور انتخاب شده است . 

بخشدار مرکزی ابرکوه هم دراین نشست گفت: یکی از اقداماتی که در دولت تدبیر و امید انجام شده تقویت ارزش افزوده در روستاهاست.

عباس مهری افزود: این  ارزش افزوده بخصوص برای روستاهای کم جمعیت بسیار گره‌گشا بوده است.

بخشدار بهمن ابرکوه هم با تبیین بخشی از مشکلات این بخش افزود: گسترش فضای سبز  درروستاها باتوجه به محدویت منابع آبی مشکلاتی را ایجاد کرده است .

محمد علی اکرمی ، تامین ماشین آلات و آب فضای سبز و ایجاد کشتارگاه دام دراین بخش را از ضروری بیان کرد.

مرکز شهرستان ۵۵ هزارنفری ابرکوه در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

۷۵۴۰/۶۰۱۴/

لرد تیم ، بزرگترین مجله خبری

پایان پیام/

جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*