موقعیت شما : صفحه اصلی » جامعه
  • کد خبر : 8522
  • ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۲
  • 4 بازدید
  • ارسال شده توسط : خبرنگار
باید به عوامل افزایش اختلالات رشدی نگاه جدی‌تری داشته باشیم
باید به عوامل افزایش اختلالات رشدی نگاه جدی‌تری داشته باشیم

باید به عوامل افزایش اختلالات رشدی نگاه جدی‌تری داشته باشیم

تهران- لرد تیم- مشاور عالی معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: با توجه به افزایش اختلالات رشدی در سال‌های اخیر باید نسبت به عوامل و ریشه‌های بروز این پدیده نگاه جدی‌تری داشته باشیم. سید کمال خرازی روز پنج شنبه در دومین سمپوزیوم مبانی عصبی شناختی در اختلالات رشدی که در دانشگاه خوارزمی در حال برگزاری است، […]

تهران- لرد تیم- مشاور عالی معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: با توجه به افزایش اختلالات رشدی در سال‌های اخیر باید نسبت به عوامل و ریشه‌های بروز این پدیده نگاه جدی‌تری داشته باشیم.

سید کمال خرازی روز پنج شنبه در دومین سمپوزیوم مبانی عصبی شناختی در اختلالات رشدی که در دانشگاه خوارزمی در حال برگزاری است، افزود: در گذشته‌های دور فکر می‌کردند بروز این اختلالات ناشی از وجود ارواح خبیثه و شیاطین است و آن را غیر قابل معالجه می‌دانستند.  با توسعه دانش و علم ژنتیک معلوم شد که اشکال ژنتیکی باعث اختلال در مغز فرد می‌ شود.

وی ادامه داد: علوم شناختی و اعصاب کمک می‌ کند که چگونه افراد دچار اختلالات تکاملی را معالجه کنیم.

مشاور عالی معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با اشاره به پیشرفت‌های علمی دانشمندان برای بررسی مدارهای مغزی انسان گفت: دانشمندان با بررسی مدارهای مغزی می‌توانند عامل بروز این اختلالات را شناسایی کنند. زیرا مدارهای مغزی نقش بسیار مهمی در بروز این اختلالات دارند. با بررسی مدارهای مغزی می‌توان عامل ترس و اضطراب را شناسایی کرد.

خرازی درباره برنامه‌هایی که در کشور برای علل شناخت اختلالات رشدی دنبال می‌ شود، بیان کرد: تولید مغز مینیاتوری و ایجاد کلینیک مغز شناخت از جمله برنامه‌هایی است که برای شناسایی علل اختلالات رشدی در کشور دنبال می‌ شود.

وی اظهار داشت: برنامه‌های کلینیک مغز شناخت با تشکیل کمیته مشترک توسط دانشگاه علوم پزشکی ایران و موسسه آموزش عالی علوم شناختی دنبال می‌ شود.

لرد تیم ، بزرگترین مجله خبری

پایان پیام/

جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*